Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Слідчий Нацполіції орендує квартиру на околиці, а його тесть – купив дві у елітному будинку

Слідчий Нацполіції орендує квартиру на околиці, а його тесть – купив дві у елітному будинку

Правильне суміцництво: це коли ти в одній ролі – керівник компанії, що торгує різним комп’ютерним «залізяччям», а в іншій – працівник IT-департаменту великої державної структури. Наприклад, Генеральної прокуратури України. Саме про таку схему розповідає розслідування “Ставка на клона” для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Тут же піде мова про один з аспектів розслідування – той, що стосується декларацій

Для Генпрокуратури нині постачає надає послуги, пов’язані з комп’ютерами, фірма «IТ-платформа». Підприємство створене нещодавно, та вже працювало і для інших великих відомств і державних компаній. Розташовано ж воно в одній будівлі з колишньою фірмою, що надавала аналогічні послуги ГПУ кілька років тому. Назва тієї фірми – «БМС Консалтінг».

Проти цього підприємства, яке працювало з ГПУ ще у 2012-2015 роках, відкрито справу, яку зараз розслідує Національна Поліція України. В управлінні ж, яке займається справою «БМС Консалтінг», працює слідчим Андрій Полєно. Його двоюрідна сестра Тетяна Полєно раніше працювала у «БМС Консалтінгу», а тепер є співробітницею «ІТ-платформи». У 2017 р. “ІТ Платформа” встигла “натендерити” у ГПУ понад 30 мільйонів гривень за постачання обладнання і ІТ-послуги.

Якщо ІT-платформа просто продовжує справу БМС-консалтинг, та ще і має зв’язки з силовиками, то останні, за логікою, повинні мати з цього прибуток. Але в електронній декларації слідчого Андрія Полєно – суцільна скромність: у Києві його родина власного житла ніби-то не має, а орендує у доволі скромній частині столиці, на Троєщині.

У січні ж тесть Андрія Полєно, Леонід Бляхман, став власником одразу двох квартир та двох паркомісць у одному з найпрестижніших житлових комплексів Києва – “Новопечерських липках”. За інформацією з реєстру прав на нерухоме майно, Леонід Бляхман, ніби-то зареєстрований в Маріуполі, 15 січня оформив права на однокімнатну квартиру площею 58 квадратних метрів і два підземних паркомісця в загальному на понад 60 “квадратів”. Наступного дня на Бляхмана було зареєстровано ще одну квартиру – двокімнатну – площею 79.5 квадратних метрів.

Престижний район, закрита територія, охорона і власна інфраструктура. Жодного бізнесу в тестя Андрія Полєно журналісти не знайшли. Зате знайшли ціни на ідентичні за площами квартири у Новопечерських Липках на вторинному ринку. Це – мінімум півмільйона доларів за обидві. Ще кілька десятків тисяч доларів коштують місця в підземному паркінгу. Будинок, у якому тесть слідчого придбав нерухомість, зовсім новий. Тут лише закінчують облаштування інфраструктури. На батьків подружжя Андрія Полєно записані і два автомобілі Nissan Qashqai та Nissan Juke. Але користуються машинами не батьки, а слідчий з дружиною.

Співробітниця «ІТ-платформи» Тетяна Полєно ситуацію прокоментувати відмовилась.

Слідчий поліції Андрій Полєно теж відмовився та порадив звернутися з запитом на адресу, яку журналісти мали б з’ясувати самі. Та розслідувачі мають достатньо матеріалу, щоб звернутися із заявами до антикорупційних органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *