Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Туристи залишатимуть у Вінниці ще більше грошей

Туристи залишатимуть у Вінниці ще більше грошей

Розмір туристичного збору для туристів, що відвідують Вінницю, підвищать. Зміни до рішення міської ради “Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння” сьогодні під час засідання сесії міської ради мають внести вінницькі депутати. Напередодні питання обговорили у постійних комісіях.

Директорка департаменту фінансів Наталія Луценко зауважила, що основні зміни стосуються саме бази справляння збору.

– Якщо раніше це була вартість проживання, то сьогодні загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання, – зазначила Луценко. – Ми пропонуємо встановити 0,5% для внутрішнього туризму за одну добу перебування однієї людини, і що стосується в’їзного туризму, то для іноземців – 2% при максимально можливій ставці 5%. В грошах в першому випадку це 20 гривень, в другому — 80 гривень.

Як повідомила пані Луценко, необхідність такого рішення викликана прийняттям закону про внесення змін до податкового Кодексу щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.

Вінницький депутат Олександр Зєрщиков вважає, що туристичний збір для іноземців, які проживають, приміром, у хостелі чи гуртожитку, підвищувати до 80 гривень не варто.

– Ми за туристів боремося. А тут така ніби дрібниця, але така неприємна, – зауважив він під час комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.

 

– Іноземці, які приїхали до нас, явно в хостелі не будуть зупинятись, – зазначила з цього приводу директорка департаменту.

– Навпаки. Молодь у хостелах якраз і зупиняється. А для кого ж вони відкриваються? Вони якраз і відкриваються для неформальних іноземних туристів, – зазначив Зєрщиков і запропонував запровадити для хостелів і гуртожитків іншу базову норму.

Наталія Луценко зазначила, що це питання довго обговорювала і Верховна Рада. Втім, все таки прийняла таке рішення. Разом з тим, директорка департаменту запевнила, що це питання ще вивчатимуть, а за необхідності зміни до рішення можуть винести на наступну сесію.

Голова комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг Андрій Очеретний запропонував доповнити перелік осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору, учасниками АТО та ООС. Адже у запропонованому переліку присутні лише ветерани війни.

Пропозицію голови комісії підтримали всі члени комісії.

Фото kurs.if.ua

Один відгук про “Туристи залишатимуть у Вінниці ще більше грошей

  1. Ольга

    Як завжди, щось приймають зовсім не радяться з фахівцями туристичного бізнесу. Такі ставки туристичного збору зависокі і чому різні збори для внутрішніх і іноземних туристів. В переважній більшості розвинутих країн такі ставки однакові для усіх громадян. У Польщі це приблизно 0,5 євро, вищі збори в Італії 1-2 євро. До ціни проживання в хо стелі 100 грн. Додати ще 80 – то вже забагато.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *