Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці відбувся перший антикорупційний форум: приїхало шестеро народних депутатів

У Вінниці відбувся перший антикорупційний форум: приїхало шестеро народних депутатів

 

У суботу, 14 грудня,  у Вінниці відбувся перший антикорупційний форум, який ініціював народний депутат від “Слуги народу” Максим Пашковський  разом із вінницьким активістами та представниками бізнесу. На форумі обговорювали корупційні схеми, що існують в місті, їх наслідки, шукали шляхи для їх  подолання.

На форумі зібралися шестеро народних депутатів – Арсеній Пушкаренко, Сергій Мандзій, Руслан Стефанчук, Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Артем Кунаєв. Були також  представники Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

 – Сьогодні ми говоритимемо про чотири питання, які мають ознаки кримінального злочину. Всі матеріали, які були зібрані, ми передамо до відповідних правоохоронних органів, – сказала ведуча антикорупційного форуму Ольга Маліновська

Максим Пашковський зауважив, що запрошував  для обговорення ситуації з корупцією у місті також міського голову Вінниці Сергія Моргунова, міських та обласних депутатів, але на форумі їх не було.

 – На моє запрошення  відгукнулись народні депутати дев’ятого скликання від «Слуги народу», представники ДБР з Києва та Хмельниччини, представники з СБУ. У прокуратурі, на жаль, всі захворіли. Наразі я чекаю офіційну відповідь, як це сталось, – зазначив нардеп.

 

Вишенське озеро

Першим питанням на форумі обговорили ситуацію з розподілом земельних ділянок навколо Вишенського озера.

– Вишенське озеро – було одним із найулюбленіших місць для відпочинку вінничан. Майже 10 років тому міська рада Вінниці своїм рішенням надала сільськогосподарському товариству “Голуба Нива” 20 га землі для ведення рибного господарства. Одним з аукціонерів та кінцевим беніфіціаром якого є міський депутат Ігор Ткачук. Наприкінці каденції у 2010 році депутати міської ради своїм рішенням змінили цільове призначення і віддали землю під індивідуальну садибну забудову, – розповів вінницький бізнесмен Віталій Дужак.

 

Громадський активіст Володимир Воловодюк звернув увагу на те, що питання по Вишеньскому озеру уже неодноразово піднімалось громадськістю. За фактами ще при минулій владі було порушено кримінальне провадження, яке й досі розслідується

За словами Віталія Дужака, норми Водного кодексу України навколо Вишенського озера порушували не раз. Близько ста земельних ділянок прибережно-захисної смуги були передані під забудову. На цих ділянках активно зводили нові будинки та продавали. Для того, щоб отримати ще одну ділянку під забудову, одне із джерел почали засипати будівельними матеріалами. А нещодавно, озеро взагалі зникло з плану зонування міста Вінниці, і нові будинки почали «будувати» прямо на воді.

 

Забудова

Наступною темою для обговорень стала забудова міста . Віталій  Дужак поділився своїм досвідом у цій сфері та розповів, з якими проблемами найчастіше стикаються забудовники.

– Корупційна забудова – це продовження теми про «дерибан» землі навколо Вишенського озера. Першим і найважчим етапом для забудовника є пошук земельної ділянки з відповідними експлуатаційними нормами – розповідав Дужак.

Віталій Дужак спроектував план будівництва енергонезалежного будинку ZEBUD та навіть знайшов ділянку, яка передбачає багатоквартирну забудову. Проте, за його словами, без належної «подяки» міській владі проект так і не вдалось реалізувати у життя.

– Ніколи не думав, що на будівництво окрім державних будівельних норм та генплану, може впливати «хочу» чи «не хочу» однієї людини. Коли я запитав, у мера міста Сергія Моргунова, чому мені перешкоджають, він сказав: «Там не буде п’ять поверхів, я не хочу. Дозволяю максимум один чи два», – розповів Віталій.

Він також зазначив, що проблеми виникають на етапі підключення комунікацій, проведення будівельних робіт шляхом нав’язування своїх виконавців, маніпуляцій пайовим внеском та введенням будівлі в експлуатацію.

Засновниця будівельної компанії «Династія В.В.» Вікторія Галіцька підтвердила, що вона також на кожному з етапів будівництва стикалась з корупцією.

– На сьогодні місцева влада лише заважає забудовникам. На кожному етапі є свої такси, які ми вимушені платити. Найважчим є провести необхідні комунікації до будинку. Я неодноразово чула «Плати – буде газ», приходили смс-ки з текстом «Без кабанчика не заходь» і так далі. Наприклад, у «Вінницягаз» нам дали рахунок на 750 тисяч гривень за незрозумілі послуги. А коли ми сказали, що не будемо платити, нам зробили знижку. Ми були вимушені сплатити ці кошти, щоб забезпечити людей комунікацією – каже Вікторія.

 

Дитсадки

Молода вінничанка Джулія  підняла проблему з дитячими садочками міста. Говорила про те, що місць в них для дітей не вистачає, що у чергу в дитсадок потрібно записуватись ще до народження дитини.

– Нові садочки у Вінниці з’являються. Та вже на етапі будівництва мають корупційний підтекст. Замість комунальних закладів у житлових будинках відкривають  приватні дитячі садочки, які замість обіцяних 100 мають лише 20 пільгових місць. Вінницька міська рада здає садочки в оренду приватним фірмам, а витрати змушують компенсувати батьків,- розповіла вона.

 

Вода

Четвертою темою для обговорення було питання питної води та очисних споруд.

– Хочу розповісти про стратегічне комунальне підприємство «Вінницяводоканал» та корупційні схеми, які є типовими для більшості комунальних підприємств. Перше питання – питання якості води. Вона є однією із найгірших в Україні, хоча ми платимо за неї по тарифам, – зазначила депутатка Вінницької міської ради Ганна Давиденко.

Депутатка розповіла, що водоканал витрачає мільйони гривень на незрозумілі послуги, а кошти на ці витрати закладають у наші платіжки.

Депутатка розповіла, які схеми підприємство використовувало  для  виділення землі «своїм» людям та виведення коштів через підставні фірми.

Присутні на заході народні депутати говорили про те, що корупційні схеми схожі у всіх містах та висловили наміри провести такі форуми по всій Україні.

Автор: Марія Маліновська

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *