Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Майже половина території комплексу, що планують збудувати впритул до Центрального парку Вінниці, знаходилась в межах «червоних ліній»

Майже половина території комплексу, що планують збудувати впритул до Центрального парку Вінниці, знаходилась в межах «червоних ліній»

Для будівництва готельно-ресторанного комплексу  на території, що знаходиться впритул до Центрального міського парку Вінниці , необхідно провести археологічну, екологічну експертизи, забезпечити максимальне збереження зелених насаджень, провести додаткове озеленення та погодити межі з керівництвом парку.

Таким було рішення, яке Вінницька  міська рада прийняла 4 липня 2008 року під номером 2016.  Цим рішенням вона  затвердила матеріали погодження місця розташування об’єкту містобудування готельно-офісного центру по вул. Першотравневій товариству з обмеженою відповідальністю «КАО-Холдинг» . Загальна площа земельної ділянки, на яку погодили складання проекту землеустрою -– 0,6252 га. З них – 0,2800 га для благоустрою в межах червоних ліній без права забудови.

Пройшло майже 12 років

6 березня 2020 року, розпочалося громадське обговорення щодо можливості розташування  «Багатофункціонального комплексу за адресою вул. Магістратська» (колишня Першотравнева).

Для ознайомлення на офіційному сайті міської ради розмістили презентацію проекту комплексу, який мають забудувати впритул до  Центрального міського парку Вінниці (Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького) , який є пам’яткою  національного значення (постанова колегії Держкомприроди Української РСР від 27.07.1977 р.). Територія майбутньої забудови обнесена спільним з парком парканом, який встановили за близько 4,5 мільйона гривень з бюджету міста у 2016 році попри петиції та протести містян.

У презентації нічого не вказано про «червоні лінії», у межах яких не можна вести забудову, проведення архіологічної та екологічної експертизи чи погодження з парком меж будівництва. Тому ми надіслали запити до відповідних розпорядників, щоб отримати копії цих документів, якщо вони існують, дізнатись про те, які додаткові рішення приймались стосовно цього будівництва пізніше 2008 року. І найголовніше, попросили викопіювання, на якому чітко вказані межі Центрального парку міста Вінниці.

Планують будувати 14-поверхівку

З графічних матеріалів відомо, що комплекс з назвою «NEW» матиме 14 поверхів, де розмістять готель (132 номери), офіси (44 приміщення), кафе, спортивну зону з 25-метровим басейном, ресторан, конференц-хол на 135 місць,  половину площі всієї будівлі — понад 20 тисяч квадратних метрів планують під  офіси.
Усередині будівлі планується внутрішній дворик-атріум з прозорою покрівлею. На вулиці буде паркінг на 198 місць. Для будівництва комплексу застосують ряд технологічних рішень: зелений парк на даху, підземний паркінг, електрозарядки для транспорту, власна вітроелектростанція.

Під забудову віддали і комунальну землю

За інформацією сайту «20 хвилин»  за генеральним планом Вінниці шматок землі з орієнтовною площею 1,14 гектара, визначений під одноповерхову і багатоповерхову забудову. При тому, шар, який визначений під багатоповерхову забудову збігається з тією територією, на якій планують побудувати багатофункціональний комплекс NEW.

За кадастровою мапою ця територія біля Центрального парку поділена на 14 ділянок, більша частина з яких у приватній власності.

При тому, вісім з них є у користуванні товариства «КАО-Холдінг» — на правах приватної власності й правах оренди у міськради. Твариство орендує ці  ділянки в територіальної громади  ще з 2009 року. У вересні 2019 року міська рада поновила їм  право оренди на п’ять земельних ділянок за двома договорами загальною площею 0,2166 га і 0,0832 га на 4 роки 11 місяців.  Цільове призначення ділянок – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури.

За інформаціє системи YouControl, ТОВ «КАО-Холдінг» засноване у 2008 році. Його керівником та власником є Вадим Швець. Статутний капітал підприємства — 3 мільйони 780 тисяч гривень, але у власності нуль об’єктів рухомого і нерухомого майна. Основний вид діяльності компанії — Будівництво житлових і нежитлових будівель.

За чи проти – не мовчіть!

Громадське обговорення триватиме до 6 квітня, повідомляють на офіційному сайті міської ради . До цього часу приймаються пропозиції  та зауваження від громадян: «Пропозиції та зауваження з даного питання просимо надсилати до департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: Вінниця, Соборна, 59, кабінет 710, телефон 59-51-55, 59-51-59, або за допомогою електронної пошти: [email protected].  У повідомленнях вказуються прізвища, імена, по батькові, місце проживання та ставиться особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядаються».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *